Isı Cam

Standart yalıtım camı ünitesi

◦Her iki camı da renksiz düzcam olan Klasik Isıcam , ısı kayıplarını tek cama göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.

Nerede üretilir ?

Klasik Isıcam, Trakya Cam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri’nin (IYÜ) tesislerinde üretilmektedir.

Isıcam Yetkili Üreticileri – Isıcam Klasik

KALİTE

Isıcam ,TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri Standardına uygun olarak, Trakya Cam’ın onayladığı malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

GARANTİ KAPSAMI

◦Isıcam üniteleri, üretim hataları ile hatalı üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşı üretim tarihinden başlamak üzere, 10 yıllık bir süre ile garantilidir.

◦Isıcam’ın, klasik pencere üniteleri dışındaki, (parapet, baş üstü ve strüktürel camlama) uygulamaları ve -30°C’den düşük, +80°C’den yüksek cam yüzeyi sıcaklıklarındaki kullanımları ile ilgili garantiler üretici firmanın yazılı mutabakatı ile birlikte geçerli sayılacaktır.

◦Karolajlı, jaluzili ve benzeri çift cam uygulamaları garanti kapsamı dışında olup, olası sorunlardan Isıcam Yetkili Üreticisi sorumludur.

◦Isıcam’ın pencereler dışında kullanılması, cam kırılmalarının herhangi bir türü ve burada yazılanlar dışındaki hususlar, garanti kapsamında değildir.

◦Isıcam ünitelerinde görülen; tayflanma (Girişim Renklenmesi, Brewster halkası), çift cam efekti, temperli camlarla üretilen Isıcam ünitelerindeki renklenme (Leopar benekleri) ve optik dalgalanma (merdane izleri), sıcaklık ve barometrik basınç değişimlerinin neden olduğu görüntülerdeki dalgalanmalar, ünitenin dış yüzeyinde atmosferik koşullar nedeniyle oluşan dış yüzey terlemesi olağan durumlar olup hata olarak değerlendirilmez.

◦Ünitelerin doğramalara takılması sırasında yapılan hatalardan kaynaklanan bozulmalarla ilgili garantiler, montajı yapan firmanın sorumluluğundadır.

◦Giydirme cephe sistemlerinde kullanılan Isıcam’ların doğramaya yapıştırma işlemi (bonding), Trakya Cam’ın garantisi dışındadır.